Gdanskas kase

Katram nodokļu maksātājam ir pienākums reģistrēt preču pārdošanu, savukārt palīdzība ar kases aparātu lieliski apzinās pašreizējo situāciju, cik daudzām detalizētām prasībām ir jāievēro attiecīgo ierīču pastāvēšanas un ekspluatācijas nodaļā. Tieši tāds pats nosacījums ir kases aparāta periodiskās tehniskās pārbaudes pamata veikšana. Tātad, no kā tas nāk un kad tas jāīsteno? Kāda ir saistība starp fiskālo kases aparātu un tehnisko pārskatu? Par šo

Kopā ar PVN likumu kases aparātiem jāveic periodiskas tehniskās pārbaudes. Pēc šī datuma šis laiks ir pagarināts. Šis pārskats tiek veikts, izmantojot labu servisu. Līdz 2008. gada 1. decembrim kases aparātu tehniskās pārbaudes tika pārceltas uz gada termiņu. Kas attiecas uz pašreizējiem juridiskajiem noteikumiem, kases aparātiem jāpiešķir tehniskais pārskats ik pēc diviem gadiem pēc fiskalizācijas vai nesena pārskata. Veiksmīgi, kad nodokļu maksātājs neievēro šādu vārdu, ka viņiem tiek piemērotas sankcijas. Šeit es, cita starpā, runāju par iespēju uzlikt naudas sodu nodokļu maksātājam par nodokļu pārkāpumu, jo jautājums par kases aparāta periodisku pārskatīšanu netiek saukts par nepareizu grāmatvedību. Šāds pamatojums izriet no Kriminālkodeksa 61. punkta 3. apakšpunkta.Vai ir dzimis pētījums, kura atbildība ir par šādas pārskatīšanas veikšanu? Protams, šī fakta vērošana pieder nodokļu maksātājam, bet ne dienestam. Novitus delio kases īpašniekam jāpaziņo dienestam par šādu vajadzību gaidāmajā pārbaudes datumā. No otras puses, kases tehniķis kopā ar § 31 para. 4 noteikumiem kases aparātu vēsturē jāveic kases aparāta obligāts tehniskais pārskats sezonā 5 dienas pēc paziņošanas.Nodokļu maksātājam arī jāzina, ka kases aparāta obligātās pārskatīšanas termiņa neievērošana rada nepieciešamību atdot atlaidi no iegādes iestādes. Nodokļu maksātājiem piemēro šādas sankcijas, kuri trīs gadu laikā no preču / pakalpojumu pārdošanas uzskaites sākuma dienas laikā attiecīgajā dienestā nekonstruēja kases aparātu.Rezumējot, ir vērts atgādināt, ka par pārskatīšanas termiņa ievērošanu atbild tikai lietotājs.